Чарадзейныя казкі пад Новы год

Музейны праект да зімовых свят “Чарадзейныя казкі дома Песняра”

Надыходзіць пара зімовых канікул, час самых жаданых і чароўных святаў для ўсіх дзяцей і іх бацькоў – Калядаў, Новага года і Раства Хрыстова. Дзяржаўны літаратурна-мемарыяльны музей Якуба Коласа запрашае ўсіх сваіх сяброў далучыцца да цудоўнай атмасферы зімовых святаў і прыемных прыгод, правесці час весела і пазнавальна.

З 6 снежня 2021 года па 14 студзеня 2022 года музей народнага Песняра прапануе прыняць удзел у інтэрактыўных праграмах, творчых майстар-класах і пазнавальных лекцыях для ўсёй сям’і.

Для ўдзелу ў музейным праекце неабходны папярэдні запіс па тэлефоне: 270-17-02.

Праграма:

06.12. 2021 – 14.01.2022

Музейны квэст “Упрыгожым елку разам!”

Новы год - час, калі здзяйсняюцца ўсе самыя запаветныя мары. А для гэтага трэба не так шмат - проста ўпрыгожыць елку цацкамі. Бо кажуць, што менавіта гэты рытуал і дапамагае спраўдзіцца любому жаданню. Ёсць магчымасць праверыць гэта ў музеі Якуба Коласа!

Музейна-педагічны занятак “Калядныя святы. Традыцыя святкавання на Беларусі”

Тэарэтычная частка – лекцыя з выкарыстаннем мультымедыйных сродкаў.

Практычная частка – майстар-клас па вырабе каляднай свечкі.

Музейна-педагагічны занятак “Цудоўны свет выцінанкі”

Прагляд анімацыйных фільмаў у тэхніцы “Выцінанка”.

Майстар-клас па выразанню розных відаў выцінанак і ўпрыгожванне імі ялінкі ў Доме Коласа.

Музейна-педагагічны занятак “Елачная цацка – красуня і чараўніца”

Тэарэтычная частка – лекцыя па гісторыі ўзнікнення елачных цацак у свеце і на Беларусі. Майстар-клас па вырабе снегавічкоў – магнітаў і елачных цацак.

Шчыра запрашаем!

Святкуйце разам з намі!

Дзіцячы ранішнік “Калядныя прыгоды ў Доме Коласа”

Папярэдні запіс груп АБАВЯЗКОВЫ!

Тэл. для даведак: 270-17-02