Прэзентацыя кнігі “Навукова-метадычныя падыходы і інструментальныя сродкі для стварэння лічбавых цэнтраў гісторыі і культуры”.

10.11.2023

Выступаюць аўтары выдання: Лілія Васільеўна Губіч, аўтар ідэі лічбавага цэнтра М.К.Агінскага, навуковы кіраўнік праекта, к.т.н., дацэнт, загадчык лабараторыі Аб’яднанага інстытута праблем інфарматыкі НАН Беларусі і Муха Наталля Пятроўна, вядучы распрацоўшчык праекта навуковы супрацоўнік Аб’яднанага інстытута праблем інфарматыкі НАН Беларусі.

Лаурэат рэспубліканскіх і Міжнародных конкурсаў, навучэнец 8 класа Рэспубліканскай гімназіі-каледжа пры Беларускай дзяржаўная акадэміі музыкі Іван Кавалёў (выкладчык Папова С. Д., канцэртмайстар Трубкіна М. І.) надзвычай натхнёна выканаў на скрыпцы "Паланэз" М. К. Агінскага.