Навіны

Сардэчна запрашаем!
27.02.2021

Сардэчна запрашаем!

Адкрыццё часовай экспазіцыі «Не проста сынам быць вялікага паэта» адбудзецца 2 сакавіка а 17-й гадзіне.

чытаць далей →
"Кватэрнік у дзядзькі Якуба"
25.02.2021

"Кватэрнік у дзядзькі Якуба"

У музеі прайшоў чарговы "Кватэрнік у дзядзькі Якуба". Адбылася творчая сустрэча з кавер-дуэтам The Apples "Гэй, чулыя сэрцам!".

Запрашаем на канцэрт!
23.02.2021

Запрашаем на канцэрт!

Дзяржаўны літаратурна-мемарыяльны музей Якуба Коласа запрашае 25 лютага 2021 года на творчую сустрэчу з трыб’ют-дуэтам The Apples “Гэй, чулыя сэрцам!” у межах праекта “Кватэрнік у дзядзькі Якуба”.

Прэзентацыя на выставе-кірмашы
19.02.2021

Прэзентацыя на выставе-кірмашы

На Мінскай міжнароднай кніжнай выставе-кірмашы прайшла прэзентацыя выдавецкай дзейнасці музея.

Канцэрт З. Бартосіка
18.02.2021

Канцэрт З. Бартосіка

Сёння ў музеі быў незабыўны вечар - выступаў вядомы бард і шматпланавы творца Зміцер Бартосік. Прагучалі цудоўныя песні і гумарыстычныя замалёўкі.

Узнагароджанне пераможцы
17.02.2021

Узнагароджанне пераможцы

У Дзяржаўным літаратурна-мемарыяльным музеі Якуба Коласа прайшла цырымонія ўзнагароджання пераможцы творчага конкурсу "Песня сэрца" Таццяны Барысюк!

чытаць далей →
“Кватэрнік у дзядзькі Якуба” - The Apples!
09.02.2021

“Кватэрнік у дзядзькі Якуба” - The Apples!

Новы тэлесюжэт
08.02.2021

Новы тэлесюжэт

Шаноўныя сябры! Глядзіце новы тэлесюжэт аб адкрыцці выставы ў Доме-музеі Якуба Коласа "Уладарства холаду вяліка" на тэлеканале "Беларусь-3".

Сёння дзень нараджэння Марыі Дзмітрыеўны Міцкевіч
07.02.2021

Сёння дзень нараджэння Марыі Дзмітрыеўны Міцкевіч

Сёння спаўняецца 130 гадоў з дня нараджэння любай жонкі Якуба Коласа Марыі Дзмітрыеўны Міцкевіч (Каменскай).

Конкурс “Песня сэрца”  да Дня ўсіх закаханых
03.02.2021

Конкурс “Песня сэрца” да Дня ўсіх закаханых

Дзяржаўны літаратурна-мемарыяльны музей Якуба Коласа абвяшчае новы конкурс для рамантыкаў “Песня сэрца”.

"Жыццё па Коласу"
02.02.2021

"Жыццё па Коласу"

Запрашаем прыняць удзел у новай гульні!